Scroll Top

Kaip išsirinkti tinkamą vandens gazavimo aparatą?

Susiję strapsniai

Vandens gazavimo aparatai (karbonatoriai) tampa vis populiaresni tiems, kurie siekia sumažinti vienkartinių plastikinių butelių naudojimą ir mėgautis gaiviu, gazuotu vandeniu tiesiog savo namuose. Tačiau prieš įsigyjant vandens gazavimo aparatą, svarbu suprasti jų tipus, skirtumus ir panašumus. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip išsirinkti tinkamą vandens gazavimo aparatą, atsižvelgiant į jūsų poreikius.

Vandens gazavimo aparatų tipai

Rinkoje galima rasti dviejų pagrindinių tipų vandens gazavimo aparatus: automatinius ir mechaninius.
Automatiniai vandens gazavimo aparatai
  • Automatiniai vandens gazavimo aparatai  yra patogūs ir lengvai naudojami. Vandens butelis įstatomas į aparatą ir paspaudžiamas mygtukas – visas gazavimo procesas atliekamas automatiškai. Šie aparatai yra puikūs tiems, kurie nori greito ir lengvo sprendimo.
  • Automatiniai modeliai dažnai turi galimybę reguliuoti gazavimo lygį, todėl galite pasirinkti norimą gazavimo intensyvumą.
  • Automatinis vandens gazavimo aparatas efektyviau panaudoja CO2, t.y. neperpildo vandens butelio angliarūkšte.
  • Automatiniams vandens gazavimo aparatams reikalingas elektros šaltinis, tad šiam aparatui turėtų būti numatyta vieta virtuvėje.
Mechaniniai vandens gazavimo aparatai

Mechaniniai vandens gazavimo aparatai yra lankstesnis ir ekonomiškesnis pasirinkimas. Dažniausiai jie valdomi dviem būdais:

  1. Svirtimi valdomi aparatai – šiuose modeliuose gazavimas vyksta, kai nuleidžiate svirtį. Tai leidžia kontroliuoti, kiek angliarūkšties įleidžiama į vandenį. Patogu naudotis vaikams.
  2. Mygtuku valdomi aparatai – šiuose modeliuose naudojami vieno arba kelių paspaudimų mygtukai, kurie leidžia reguliuoti gazavimą pagal jūsų poreikius.

Mechaniniai vandens gazavimo aparatai dažnai būna kompaktiškesni ir lengvesni, todėl gali būti patogesni tiems, kurie turi mažai vietos arba nori prietaiso, kurį galima lengvai pernešti, transportuoti ar netgi naudoti lauke.

Gamyboje naudojamos medžiagos

Vandens gazavimo aparatai gaminami iš įvairių medžiagų, kurios ne tik daro įtaką produkto išvaizdai, bet ir funkcionalumui bei ilgaamžiškumui.

  • Medžio kompozitas – Tai tvarus pasirinkimas, kuris puikiai tinka tiems, kurie rūpinasi aplinka. Medžio kompozitas yra atsparesnis išorės sąlygoms, drėgmei, bei įvairiems pažeidimams. Tai ilgalaikis sprendimas, kuris reikalauja mažiau priežiūros ir tarnauja ilgiau.

  • Plastikas be BPA – šie vandens gazavimo aparatai yra lengvesni nei plieno arba medžio kompozito prietaisai. Tai leidžia lengviau juos transportuoti, perkelti ir naudoti kasdienėje aplinkoje. Tai ypač patogu tiems, kurie turi mažai vietos arba nori prietaiso, kurį lengva laikyti, nešioti ar transportuoti.

  • Plienas – Tai itin tvirta ir patvari medžiaga, kuri suteikia prabangos jausmą. Plieniniai aparatai yra ilgaamžiai ir dažnai turi modernų, minimalistinį dizainą. Jie puikiai tinka tiems, kurie ieško solidžios išvaizdos ir patikimo prietaiso.

Angliarūkšties balionų (cilindrų) skirtumai

Vandens gazavimo aparatų CO₂ balionų skirtumai yra susiję su tuo, kaip balionas įmontuojamas į aparatą. Dažniausiai naudojamos dvi pagrindinės CO₂ balionų prijungimo sistemos: Quick Connect ir įprasta srieginė (įsukama) sistema. Abu variantai turi savo privalumus ir trūkumus, kuriuos aptarsime toliau.

Quick Connect sistema

Quick Connect yra moderni CO₂ baliono prijungimo sistema, kuri leidžia greitai ir lengvai įdėti balioną be vargo. Vietoje srieginės jungties, balionas tiesiog įstatomas ir užfiksuojamas vietoje. Šis mechanizmas dažniausiai naudojamas naujesniuose vandens gazavimo aparatuose, konkrečiai – atnaujintuose ir naujuose gamintojo Sodastream vandens gazavimo aparatuose.

Privalumai:

  • Greitis ir paprastumas: Quick Connect sistema leidžia greitai pakeisti CO₂ balioną be papildomų įrankių ar pastangų. Jūs tiesiog įstatote balioną į aparatą ir jis automatiškai užsifiksuoja.

Trūkumai:

  • Suderinamumas: Quick Connect sistema dažniausiai veikia tik su tam tikrais aparatų modeliais. Tai reiškia, kad jūs būsite labiau priklausomi nuo konkretaus gamintojo balionų, kurie gali būti brangesni ar sunkiau prieinami. Šiuo metu Quick Connect cilindrus galima pakartotinai užpildyti arba įsigyti adapterį. Lietuvoje šių CO₂ cilindų pardavimas bei keitimas numatomas nuo 2025 metų.
Įprasta srieginė (įsukama) sistema

Srieginė sistema yra tradicinis CO₂ baliono prijungimo būdas, kai balionas įsukamas į vandens gazavimo aparatą. Tai dažniausiai naudojama sistema. 

Privalumai:

  • Plačiau suderinama: Srieginiai CO₂ balionai yra standartiniai ir plačiai suderinami su įvairiais vandens gazavimo aparatais. Tai reiškia, kad galite lengviau rasti ir įsigyti CO₂ balionų.

Trūkumai:

  • Lėtesnis procesas: Srieginį cilindrą reikia įsukti, o tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau nei Quick Connect sistema. 

 

Plačiau skaitykite: CO2 balionai: kaip rasti tinkamą atitikmenį?

Privatumo nuostatos
Kai lankotės mūsų svetainėje, ji gali išsaugoti informaciją į jūsų naršyklę, dažniausiai slapukų pavidalu. Čia galite pakeisti savo privatumo nuostatas. Atminkite, kad kai kurių tipų slapukų blokavimas gali paveikti jūsų patirtį mūsų svetainėje ir mūsų siūlomas paslaugas.